Tomasz Staśkiewicz - wywiady

#0 Wysłuchał Tomasz Staśkiewicz. Czego możesz spodziewać się w tym cyklu?

Długo kazałem Wam czekać, ale wreszcie zrobiłem to, o czym marzyłem. Ruszam z cyklem wywiadów. Moje ego chciało, żebym napisał „wyjątkowych wywiadów”, ale tak naprawdę, to są rozmowy z wyjątkowymi ludźmi. Czego możesz się spodziewać w cyklu „Wysłuchał Tomasz Staśkiewicz”? Jakości. Podstawowym celem jaki sobie postawiłem, jest dotarcie do wartościowych, mądrych rozmówców i wysłuchanie tego, co mają do powiedzenia. Nie na każdy temat. Chcę, żeby mówili o tym, na czym się znają, w czym są ekspertami.

 

Cykl „Wysłuchał Tomasz Staśkiewicz” powstał trochę jako wyraz mojej rosnącej frustracji. Przeglądając informacje coraz częściej trafiam na teksty, które udają, że coś wnoszą. Tak jak w czasach PRL-u wyroby czekoladopodobne udawały, że są czekoladą. W dzisiejszym świecie dostarczanie w cenie są clickbaity, żeby odróżnić wartościową treść od fake-newsa trzeba dużego wysiłku. Dobrze klika się sensacja. Wywiady „Wysłuchał Tomasz Staśkiewicz” nie muszą się dobrze klikać. Nie mam takiego założenia. Mają być przyczółkiem mądrości w morzu miałkich treści. Chcę, żeby dawały gwarancję jakości, a nie goniły za tanią sensacją. Dlatego moich rozmówców wybieram niezwykle starannie. Chcę, żeby każdy z moich rozmówców był niczym dla Was najwyższej klasy czekoladka.

 

Goście, których zapraszam, to osoby, które mnie samego inspirują. To osoby, na które często spoglądam z zachwytem, zazdrością dla ich mądrości. Bardzo szeroko rozumianej. Każda z osób, które zaprosiłem i będę zapraszał do rozmowy, zrobiła mi WOW!

 

Czego się można spodziewać w tym cyklu? Zaczynamy od formy pisanej. Pierwsze rozmowy będzie można przeczytać. Ale nie zamykam się na inne możliwości. Planuję, żeby przynajmniej część kolejnych rozmów była zrealizowana w formie podcastów, a także jako video. Ważniejsza niż forma, jest treść.

 

Wywiady z cyklu „Wysłuchał Tomasz Staśkiewicz” będę publikował co poniedziałek. Mam nadzieję, że będzie jak najmniej nieprzewidzianych okoliczności, które mogłyby wpłynąć na cykl. Zapraszam do śledzenia mojego profilu na Facebooku – tam będą zawsze aktualne informacje.
Dziękuję za czas, który poświęciłaś, poświęciłaś na przeczytanie tego tekstu.

Tomek Staśkiewicz

Facebook Comments